Japon Akmaz Ribon Nerelerde Kullanılır?

0 410

 

Tekstil sektöründe kullanılan japon akmaz ribon modelleri genel olarak halk arasında yıkama talimatı etiketi olarak bilinmektedir. Kıyafet, havlu, halı, battaniye gibi birçok tekstil ürününde görmüş olduğumuz kağıt bazlı etiket modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yıkama talimatı olarak bilinen japon akmaz etiketler, tekstil sektöründe birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Penye tişört kullanımından çocukların pelüş oyuncaklarına kadar birçok farklı alanda japon akmaz ribon etiketlerini görebiliriz.

Yıkama talimatı belirttiği için japon akmaz etiketler farklı sıcaklıklarda yıkanabilmektedir. Bu sebeple japon akmaz ribon çeşitleri değişiklik gösterebilmektedir. Tekstil sektöründe kullanılan yaklaşık 5 tane japon akmaz çeşidi vardır.

Japon Akmaz Ribon Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Japon akmaz ribon çeşitleri yıkama özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Hafif yıkama japon akmaz etiketi çeşitleri genel olarak 30 derecelik yıkamaya kadar dayanaklıdır. Polyester bazlı olup çift taraflı da kullanılabilmektedir. Hafif yıkama etiketleri bu sebeple hafif sıcaklıklar yıkanması gereken tekstil ürünlerinde kullanılmaktadır.

Orta yıkama japon akmaz etiketi ise 60 dereceye kadar dayanaklıdır. Orta yıkama japon etiketi de genel olarak polyester bazlı olup çift taraflı baskı ile kullanılabilmektedir. 60 dereceye kadar dayanaklı olabilecek tekstil ürünlerinde tercih edilmelidir.

Ağır yıkama japon akmaz ribon modelleri ise 90 derece ve üzeri için dayanaklıdır. Kimyasal yıkamalara karşı bile ağır yıkama japon akmaz modelleri dayanaklıdır. Diğer etiket ürünleri gibi polyester bazlı olup çift taraflı kullanılabilmektedir.

- Advertisement -

Beyaz saten japon akmaz etiket ise 60 dereceye kadar dayanaklıdır. Bu etiket çeşidi ise sadece tek taraflı baskılar için uygundur. Renk akmaz etiket modeli ise taş ve enzim yıkaması yapılsa dahi akmaz özelliğe sahiptir.

Renk akmaz etiket kullanılan ürünler herhangi bir yıkamadan sonra etiketin bir yüzeyi her zaman beyaz kalmaktadır. Diğer etiket çeşitleri gibi çift taraflı baskı olarak kullanılabilmektedir.

Japon Akmaz Ribon Nerelerde Kullanılır?

Japon Akmaz Ribon Nerelerde Kullanılır?

Genel olarak tüm tekstil sektöründe kullanılan japon akmaz ribon modelleri, temizlenmeye müsait olan tüm tekstil ürünlerinde kullanılabilmektedir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken etiketleri yıkama sıcaklarına göre belirlemektir. Hafif yıkamaya maruz kalması gereken etiketleri, ağır yıkamaya maruz kalan tekstil ürünleri ile birlikte kullanmamak gerekir.

Japon akmaz ribon etiket kullanım alanları, etrafımızda gördüğümüz birçok tekstil ürününde kullanılmaktadır. Penye tişört, battaniye, havlu, pelüş oyuncak, halı gibi birçok farklı alanda kullanılmaktadır.

Japon Akmaz Ribon Modelleri Fiyatları

Japon akmaz ribon fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Bunun sebebi ise çeşitleri ve ölçülerinin farklı olmasıdır. Tekstil sektöründe kullanılan japon akmaz ribon etiketlerinin çeşitleri ve ölçüleri farklılık gösterdiği için fiyatlarda da değişiklikler meydana gelmektedir.

Hangi sektörde hangi ürünler için japon akmaz kullanacağınıza karar vererek japon akmaz etiket ürünlerini sipariş verebilirsiniz. Uygun fiyatlara japon akmaz etiketlere sahip olmak için ise toplu alımlar yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.