Japon Akmaz Nedir Nerelerde Kullanılır?

Japon Akmaz Kumaş Nedir

0 419

Japon Akmaz Kumaş

Tekstil sektöründe yıkama talimatı olarak kullanılan bir etiket türü olan japon akmaz kumaş, genel olarak polyester veya kağıt bazlı olmaktadır. Japon akmaz kumaşlar, kullanım alanlarına ve talimatlarına göre oldukça farklılık göstermektedir.

Genel olarak tekstil sektöründe kullanım talimatları için kullanılan japon akmaz kumaş modelleri, kağıt bazlı ürünlerdir. Japon akmaz kumaş türünün çeşitleri değişmektedir. Bunlar; orta yıkama, hafif yıkama, ağır yıkama, renk almaz ve beyaz saten olarak bilinmektedir.

A- Japon akmaz kumaşların çeşitleri, kullanım alanları ve yıkama derecelerine göre farklılık gösterir. Bu yazımızda sizler için japon akmaz kumaş nedir, japon akmaz kumaş nerelerde kullanılır gibi soruların cevabını inceledik.

Japon Akmaz Kumaş Nedir?

Japon Akmaz Kumaş nedir

b- Japon akmaz kumaş, genel olarak kağıt bazlı ürünlerden oluşan ve tekstil sektöründe ki ürünlerde kullanım ve yıkama talimatı bilgilendirmesi yapan bir etiket türüdür. Japon akmaz, halk arasında yıkama talimatı etiketi olarak da bilinmektedir. Kıyafet, battaniye, halı, havlu gibi ürünlerde gördüğünü beyaz etiket üzerinde ki yıkama talimatları birer japon akmaz etiket türüdür.

Kullanım alanlarına ve yıkama türlerine göre japon akmaz kumaşların çeşitleri değişmektedir. Genel olarak tekstil ürünlerinde kullanılsa da japon akmaz kumaşların çeşitleri değişiklik göstermektedir.

- Advertisement -

Japon Akmaz Kumaş Çeşitleri

c- Japon akmaz kumaş çeşitleri kullanım alanlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Genel olarak kağıt bazlı etiket türü olsa da polyester bazlı çeşitleri de bulunmaktadır. Japon akmaz kumaş çeşitleri; ağır yıkama, hafif yıkama, orta yıkama, renk akmaz, beyaz saten olmak üzere değişmektedir.

Ağır yıkama japon akmaz kumaş çeşitleri genel olarak 90 derece ve üstüne kadar yıkama yapabilmektedir. Bu kumaş türü aynı zamanda kimyasal yıkamalarda da akma yapmaz. Polyester bazlı olup çift taraflı da kullanılabilmektedir.

Hafif japon akmaz çeşitleri 30 dereceye kadar dayanaklı bir şekilde yıkanabilmektedir. Hafif japon akmaz çeşitleri de polyester bazlı olup çift taraflı bir şekilde kullanılabilmektedir. Hafif sıcaklara karşı oldukça dayanaklıdır. Orta Derece yıkama japon akmaz çeşitleri ise, 60 dereceye kadar dayanaklı bir şekilde yıkama sağlar. Bu etiket türü de diğerleri gibi polyester bazlı olup çift taraflı bir şekilde kullanılabilmektedir.

Beyaz saten, 60 dereceye kadar yıkama özelliğine sahiptir. Tek taraflı baskı özelliği bulunmaktadır.   Tek taraflı baskı özelliği bulunduğu için tek tarafı polyester bazlıdır.

Renk akmaz çeşidi ise taş ve enzim yıkamalar için uygundur. Bu yıkamalarda herhangi bir akma özelliği bulunmamaktadır. Etiket kumaşının diğer yüzü her zaman beyazdır. Japon akmaz kumaş çeşitlerini aynı zamanda yapışkanlı veya yapışkansız olarak da bulunmaktadır.

Japon Akmaz Kumaş Nerelerde Kullanılır?

d- Japon akmaz kumaşı, genel olarak tüm tekstil sektöründe ki ürünlerde güvenle tercih edebilirsiniz. Boyutları, kullanım alanlarına göre çeşitleri oldukça değişiklik göstermektedir. Buna göre tekstil alanınıza göre en uygun japon akmaz kumaş türünü tercih etmeniz gerekir. Sitemizde diğer japon akmaz çeşitleri ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.