Lazer Etiket

0 59

Lazer Etiket

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte etiket çeşitleri de değişmektedir. Lazer etiket genel olarak sebze ve meyve malzemelerinin etiketlenmesi için kullanılmaktadır. Lazer etiket genel olarak gıda sektöründe kullanılmakta olup etiketlerde ürünün bilgileri ve üretildiği bölge gibi bilgiler yer almaktadır.

Lazer etiketler sorunsuz bir şekilde kullanım için oldukça uygundur. Sıcak ve soğuk havalara, nem, kimyasal maddelere karşı, herhangi bir olumsuz koşula karşı oldukça dayanıklıdır. Lazer etiketlerin nemden etkilenmemesi ise nakliye, kesme ve ya laminasyon işlemlerinde verimlilik sağlanmasına da yardımcı olmaktadır.

Lazer Etiket Faydaları

- Advertisement -

Lazer etiketler, plastik etiketlere göre barkodlara daha fazla bilgi girmesini sağlamaktadır. Ayrıca lazer etiket paketleme ve etiketleme maliyetlerini de azaltmaktadır. Lazer etiketlerin dayanıklı olması ve maksimum performansı sağlaması açısından da en önemli faydaları olarak gösterilmektedir.

Lazer etiketlerin kullanımı oldukça pratiktir. Soğuk ve ya nemli ortamlara karşı oldukça dayanıklıdır. Etiketlerin altında ki yapışkanın kalitesi de lazer etiketin makineden kolay bir şekilde çıkmasını sağlamaktadır. Lazer etiket faydaları diğer etiket türlerine göre oldukça fazladır. Bu sayede iş hayatınızda ve ya gıda sektöründe lazer etiketleri uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Gıda sektöründe lazer etiketin kullanılma sebebi ise olumsuz koşullara ve ya hava koşullarına karşı oldukça dirençli olduğu için gıda ürünlerinin bilgilerinin kaybolmamasından dolayıdır.

Lazer Etiket Fiyatları

Lazer etiket fiyatları kullanım alanlarına, boyutlarına ve modellerine göre değişiklik göstermektedir. Fakat bu etiket türünün diğerlerine göre sorunsuz ve uzun yıllar kullanım sağlaması açısından maliyeti oldukça uygun fiyatlara gelmektedir. Uzun yıllar kullanımı işçilik maliyetini düşürmektedir. Hangi sektör de, hangi boy ve model de lazer etiketi kullanmak istediğinize karar vererek lazer etiketleri edinebilirsiniz. Buna göre ise bir fiyat ortalaması alabilirsiniz.

Gıda sektörüne ürünlerinizin bilgilerinin sorunsuz bir şekilde gerekli kişilere ulaşması için sizler de güvenle lazer etiket modelini kullanabilirsiniz. Lazer etiket modelleri dayanıklılığı ve kolay kullanımından dolayı sadece gıda sektöründe değil genel olarak diğer sektörlerde de sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Model ve boyutlarına karar vererek iş sektörünüz için sizlerde lazer etiket kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.