Barkod Etiket Yazıcıları Genel Özellikleri

0 68

Barkod etiketi basmak için kullanılan barkod etiket yazıcı modelleri markalarına ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Birbirinden farklı marka ve model bulunan barkod etiket yazıcı piyasasında oldukça çeşitlilik bulunmaktadır.

Barkod yazıcılar kullanım alanlarına göre ve seviyelerine göre değişiklik göstermektedir. Giriş ve orta seviye ile endüstriyel olmak üzere değişiklik gösterir.

Giriş Seviye Barkod Yazıcılar

Giriş seviyesi barkod yazıcılarda birden fazla markanın modeli bulunmaktadır. Bu seviye de markaların üstün özellikleri ve uygun fiyatları ile dikkatleri üzerine çekmektedir.  Argox, Bixolon, Godex ve Rongta markasına ait birbirinden farklı model bulunmaktadır. Her marka ve modelin kendine ait özel özellikleri bulunmaktadır. Bu sebeple hepsi ayrı bir başlık ile kodlanmıştır. Argox OS-2130D modelinin baskı hızı ile Argox D2-250 modelinin baskı hızı aynı olmayabilir.

Orta Seviye Barkod Yazıcılar

Orta seviye de iki tane farklı seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler barkod yazıcıların baskı çözünürlük kalitesine göre belirlenmiştir. Mükemmel kalitede baskı çözünürlüklü etiketler istiyorsanız bu seviyedeki barkod yazıcı modellerine göre seçim yapabilirsiniz. Orta seviye de 203 DPI ve 300 DPI baskı çözünürlüklerine göre ayrılmış durumdadır. Argox ve Godex markalarının modelleri bu seviye de baskı çözünürlük kalitelerine göre ayrılmış durumdadır.

Endüstriyel Barkod Yazıcılar

Orta seviye barkod yazıcılar gibi bu seçenekte de barkod yazıcı ve modelleri baskı çözünürlük kalitelerine göre ayrılmış durumdadır. Endüstriyel barkod yazıcı modelleri yoğun iş hayatının olduğu işlerde kullanılmasından dolayı özellikleri oldukça gelişmiş durumdadır. Kullanımı kolay ve özellikleri üstün olan endüstriyel barkod yazıcılar en çok tercih edilen modeller arasındadır. Argox ve Godex markasının birbirinden farklı endüstriyel barkod yazıcı modelleri bulunmaktadır. Özelliklerine ve ihtiyaçlarınıza göre seçiminizi yapabilirsiniz.

Taşınabilir Barkod ve ya Fiş Yazıcılar

- Advertisement -

Bu seçenekte Bixolon ve Rongta markasının birbirinden farklı özelliklere sahip taşınabilir barkod yazıcı modelleri bulunmaktadır. Son yıllarda gelişen teknolojiler ile birlikte üretilen taşınabilir barkod yazıcılar kolay taşınabilmesinden dolayı en sık tercih edilen modellerden biridir. Taşınabilir barkod yazıcılarında baskı hızı, baskı genişliği gibi diğer barkod yazıcılar gibi benzer özellikleri bulunmaktadır.

Argox Barkod Yazıcılar

Argox markası üstün özellikleri ve uygun fiyatlarından dolayı en çok tercih edilen güvenilir barkod yazıcı markalarından biridir. 203 DPI ve 300 DPI baskı çözünürlük kalitesi ile değişen modellerini ihtiyaçlarınıza göre değişebilirsiniz. Ayrıca Argox markası Giriş, Orta ve Endüstriyel seçeneklere göre modelleri ayrılmaktadır. Her modeli ayrı bir kod ile belirlenen Argox markası barkod yazıcılar arasında en güvenilir ve kaliteli yazıcılardan biridir.

Godex Barkod Yazıcılar

Barkod yazıcı modelleri Giriş, Orta ve Endüstriyel olarak seçeneklere ayrılan Godex markasının da birbirinden farklı ve kaliteli modelleri bulunmaktadır. Godex markası uygun fiyatlı olmasından dolayı da sıkça tercih edilen marka ve modellerden biridir. Baskı hızı, baskı çözünürlüğü, baskı uzunluğu ve genişliği gibi birçok özellikleri modellerine göre değişiklik göstermektedir.

Bixolon Barkod Yazıcılar

Bixolon markası en çok taşınabilir barkod yazıcı modelleri arasında dikkatleri üzerine çekmektedir. Son teknolojik gelişmelere göre üretilen Bixolon markasının en önemli özelliği taşınabilirliğinin yanı sıra baskı hızı, baskı genişliği, yapışkanlı etiket yazdırabilme gibi önemli özellikleri bulunmaktadır. Bu marka aynı zaman da Giriş seviyesi barkod yazıcılar seçeneğinde de sık tercih edilen marka ve modellerden biridir.

Rongta Barkod Yazıcılar

Rongta markası taşınabilir barkod yazıcı modellerinde ön plana çıkmaktadır. Üstün özelliklerinin yanı sıra taşınabilir olmasından dolayı da oldukça sık tercih edilen marka ve modellerden biridir. Rongta barkod yazıcı modelleri güvenilir ve uygun fiyatlı yazıcılardandır. Baskı hızı, baskı genişliği ve yapışkanlı etiket yazdırabilme özellikleri sebebi ile sıkça tercih edilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.