Deep Freeze Termal Etiket

0 122

Deep freeze termal etiket soğuk ortamda kalması gereken ürünlere yapıştırılabilen bir etiket türüdür. Özelliği kağıt bazlı olması ve her iki yüzünde de koruyucu bir tabaka bulunmasıdır. Bu etiket türünün yapışkan kısmı, soğuk hava ile karşılaştığında kristalize olmaz. Bu nedenle derin dondurucuda saklanması gereken ürünler için uygundur.

Deep Freeze Termal Etiket Nedir?

Deep freeze termal etiket soğuk havaya dayanıklı olması için özel koruyucu tabaka ile kaplanmış, kağıt bazlı bir etiket türüdür. Derin dondurucuda ya da buzdolabında saklanması gereken maddelerin ve ürünlerin üzerine yapıştırılabilir. Soğuğa dayanıklılığını sağlayan ise içerdiği koruyucu tabakadır. Yapışkan kısmın, soğuk hava ile karşılaştığı zaman kristalize olmamasını bu koruyucu tabaka sağlar.

Ürünleri müşteriye gösteren etiketidir. Bu etiket üzerine ürünün markası yanında içeriği, üretim yeri, üretim tarihi ve son tüketim tarihi gibi bilgiler de yer alır. Tüketiciler bu etiketlere bakarak ürünler hakkında bilgi sahibi olurlar. Etiketin bazen bir karton kutunun üzerine bazen de poşetli bir ürünün üzerine yapıştırılması gerekebilir.

Deep Freeze Termal Etiket Ne İşe Yarar?

- Advertisement -

Deep freeze termal etiket ürünlerin etiketi görevini görmesi yanında soğuk havaya karşı dayanıklı olma özelliğiyle de öne çıkar. Derin dondurucular genel olarak -18 dereceye ayarlıdır. Eğer ürün üzerindeki etiket bu hava sıcaklığına dayanıklı değilse, kolayca üzerinden ayrılıp düşecektir. Bu nedenden dolayı, sıradan etiketler tüketici için iyi bir intiba bırakmaz.

Bunun yerine deep freeze termal etiket kullanılırsa ürün üzerinde tam anlamıyla yapışır ve -18 derece kadar yapışkan özelliğini korur. Bu açıdan tavuk gibi derin dondurucuda saklanan ürünlerin ambalajı üzerine yapıştırılabilir. Ayrıca etiketin dayanma süresi de bu şekilde uzatılmış olur. Kağıt bazlı olması ise üzerine rahatlıkla baskı yapılabilmesini sağlar.

Deep Freeze Termal Etiket Nasıl Üretilir?

Deepfreeze termal etiket üretilirken normal etiketlerden daha farklı işlemler uygulanır. Bu etiket türünün üretiminde ribbon adı da verilen siyah karbonun kullanılmasına hiç gerek yoktur. Barkod yazıcısında mevcut olan elektro dotların ısıtılması ile baskı alınır. Böylece deep freeze termal etiket üzerinde baskının kaliteli ve anlaşılır olması sağlanır. Soğuktan etkilenmeyen dayanıklı bir etiket yapısı elde etmek için özel tekniklerle üretimi ve baskısı yapılır.

Deep freeze termal etiket alacağınız zaman baskılı ya da baskısız olarak satın almayı tercih edebilirsiniz. Bunun yanında baskısız olarak satın alıp, üzerine kendiniz baskı yapmayı ya da yaptırmayı tercih edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.