Termal Barkod Etiket Nedir?

0 332

Termal Barkod Etiket

Termal barkod etiket iş hayatında en çok tercih edilen barkod etiket çeşitleri arasında yer almaktadır. Peki termal barkod etiket nedir ve neden tercih edilmektedir?

Günümüzde barkod etiketleri satın aldığımız her ürünün yüzeyinde görebiliriz. Masa, kıyafet, gıda ürünleri, kozmetik ürünler veya ilaçlar gibi birçok farklı ürünlerde barkod etiket kullanılabilmektedir. Barkod etiketlerin amacı, bilgi aktarımı sağlamaktır. Barkod etiketlerin üzerinde bulunan seri numaralar işverenlere o ürünler hakkında bilgi aktarımı gerçekleştirmektedir. Bu sebeple hangi üründe hangi tür termal barkod etiket çeşidi kullanılmalıdır gibi unsurlara oldukça dikkat etmek gerekir.

Termal Barkod Etiket Nedir?

Termal Barkod Etiket

Termal barkod etiket, genel olarak tekstil sektörü veya gıda sektörü gibi yoğun sıcak ve kimyasallara maruz kalmayan ürünler için kullanılan bir barkod etiket türüdür. Genel olarak ilaç sektörü, gıda veya kozmetik sektöründe kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise termal barkod etiket modelleri diğer etiket modellerine göre daha dayanaklı ve kaliteli değildir. Üzerinde herhangi bir koruyucu bulunmadığı için kısa ömürlü olarak kullanılmaktadır.

Termal barkod etiket üretiminde kullanılan malzemeler yoğun sıcak ve kimyasallara karşı oldukça dayanıklı değildir. Bu sebeple ise ilaç sektörü, kozmetik sektörü veya gıda sektörü gibi yoğun kimyasallara ve sıcağa maruz kalan sektörlerde termal barkod etiket modelleri tercih edilmemektedir. Bu sebeple genel olarak tekstil ürünlerinde veya gıda sektöründe kullanabilirsiniz.

- Advertisement -

Termal Barkod Etiket Özellikleri Nelerdir?

Termal barkod etiketin üzerinde herhangi bir koruyucu tabaka bulunmamaktadır. Bundan dolayı termal barkod, kağıda lamine edilerek gerçekleştirilen bir barkod etiket çeşididir. Bu özelliği sayesinde termal barkod yazıcının ısısı ile termal sıvılaşma sağlar ve bu şekilde baskı sağlamaktadır. Bu özelliği sağlayabilecek barkod yazıcı cihazlarıyla birlikte kullanılması gerekir.

Termal barkod etiketlerin özelliği sayesinde barkod yazıcı modelleri ribon kullanmadan baskı sağlayabilmektedir. Bu da daha az maliyet anlamına gelmektedir. Düşük maliyet ve kısa süre içerisinde kaliteli bir etiket baskı elde etmek istiyorsanız termal barkod etiket modellerini güvenle tercih edebilirsiniz. Termal barkod etiket, bu özellikleri sebebi ile üzerinde koruyucu bir madde bulunmadığı için hem olumsuz dış koşullara karşı dayanıksızdır hem de kısa süreli olarak kullanılabilmektedir.

Termal Barkod Etiket Fiyatları

Termal barkod etiket fiyatları; kullanım alanlarına, termal barkod etiket ölçülerine, üretim sırasında kullanılan malzemelere, termal barkod etiket çeşitleri gibi önemli unsurlara göre farklılık gösterebilmektedir. Fakat bu barkod etiket malzemesi özelliklerinden dolayı düşük maliyet sağlamaktadır. Termal barkod etiketler, etiket yazıcı cihazlarda ribon kullanımı gerektirmediği için düşük maliyetli bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kısa sürede ve düşük maliyetle bir barkod etiket ürünü elde etmek istiyorsanız termal barkod etiket modelini tercih edebilirsiniz. Aşırı sıcak ve kimyasallara maruz kalmayacak her ürün için güvenle termal barkod etiket çeşitlerini kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.