PP Opak Etiket

0 60

Polipropilen ifadesinin kısaltılması ile PP opak etiket tanımı ortaya çıkmıştır. Bu etiket türü, plastik bazlıdır. Nemden, ısıdan, soğuktan ya da diğer dış ortam faktörlerinden etkilenmez. Son derece dayanıklıdır. Yüzeyi ise parlaktır.

PP opak etiketler kozmetik sektöründe ve kimya sektöründe oldukça yaygın olarak kullanılır. Plastik bazlı olup dayanıklı yapıda olması, bu etiket türlerinin çeşitli sektörlerde tercih edilme nedenleri arasındadır. Sert yapıdaki bir malzeme kullanılarak üretilir. Parlak bir yüzeye sahiptir. Bu nedenle opak ismi ile anılır. Parlaklığı özellikle ışığın yoğun olduğu alanlarda sıkıntı yaşanmasına sebep olabilir. Dış ortamda kullanılmasında ise bir sakınca yoktur çünkü yapı olarak oldukça dayanıklı bir etiket türüdür.

PP Opak Etiket Nedir?

PP opak etiket sert ve dayanıklı malzeme kullanılarak üretilmiş olan etiket türüdür. Plastik bazlıdır. Dış ortamda da kullanımı uygundur çünkü yapısı tüm dış ortam faktörlerine dayanıklıdır. Nemden, yüksek ya da düşük sıcaklıktan, güneşten kolay kolay etkilenmez. Yapışıtırıldığı yüzey üzerinde uzun süre kalıcılığını korur.

Ürünlerin işaretlenmesi ve gereken bilgilerin yazılmasına olanak tanıyan etiketler çeşitli türlerden oluşur. İhtiyaca göre ve sektörün özelliğine göre farklı etiket türleri tercih edilebilir. PP opak etiket türleri de dayanıklılık gereken alanlarda kullanılabilir. Dış ortamda, depolarda ve diğer alanlarda kullanımı uygundur. Baskı tekniklerinden faydalanılarak etiket üzerine gereken bilgiler ya da logolar işlenebilir.

- Advertisement -

PP Opak Etiket Özellikleri

PP opak etiket türleri üzerine baskı alınırken termal transfer baskı yöntemi kullanılır. Bu şekilde etiket üzerine olan baskı tamamlanır. Oldukça çeşitli alanlarda kullanımı vardır. Plastik yapılı olması ve oldukça dayanıklı olması tercih edilme nedenleri arasındadır.

PP opak etiket türlerinin üretiminde sert yapılı bir malzeme kullanılır. Yüzeyi ise parlaktır. Bu nedenle yapay ışığın kullanıldığı iç ortamlarda kullanımı bazı sıkıntılar yaratabilir. Etiketin parlama yapması üzerindeki bilginin barkod okuyucu tarafından okunamamasına sebep olabilir. Bu gibi ortamlarda PP mat etiket tercih edilirse daha uygun bir seçim olacaktır. Ancak ortam ışığı fazlaca yoğun değilse opak etiket türleri de rahatlıkla kullanılabilir.

PP Opak Etiket Kullanım Alanı

Polipropilen, yani PP opak etiket kozmetik sektöründe kullanılır. Üretim ve satış aşamasında kullanımı uygundur. Uzun süre beklemesi gereken ürünlerde de bu etiket türü tercih edilebilir. Oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olduğundan dolayı, uzun süre beklese dahi yapışkan özelliğini kaybetmeyecek ve ürün üzerinden ayrılmayacaktır. Baskılı ya da baskısız olarak temin edilmesi mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.