POS Rulosu

0 43

Pos Rulosu

Pos rulosu ve ya bir diğer adı ile termal rulo en çok yazar kasa ve pos cihazlarında karşımıza çıkmaktadır. Kullanımı kolay olan ve malzeme olarak kağıttan üretilen pos rulosu genel olarak yazar kasalarda ve ya pos cihazları ile birlikte kullanılmaktadır.

Kağıttan üretilmekte olup kalitesi oldukça iyidir ve kullanım ömrü ise uzundur. Pos rulosu el cihazları için de kullanılabilmektedir. Bu rulo çeşitlerinde basım için kartuşa gerek yoktur. Pos rulolarda ısıya bağlı olarak yazılar yazdırılmaktadır. Bu cihazlarla birlikte her türlü kağıt malzeme kullanılabilir. Fakat önemli olan kullanılan kağıdın kalitesidir.

Pos Rulo Kağıdının Özellikleri

- Advertisement -

Bu kağıdı kullanmak oldukça kolay ve hızlıdır. Kağıt kalitesi iyi olduğu için uzun ömürlü kullanılabilmektedir. Çıktısı alınan kağıt kolay bir şekilde yıpranmaz ve üzerindeki bilgiler silinmemektedir. Pos rulo özelliklerinden bir tanesi de bu işlem için kartuşa gerek duyulmamaktadır. Isı kaynaklı ortamlar ile birlikte yazıların basımı kolay bir şekilde sağlanmaktadır.

Pos rulo kağıtlarının boyutları minimal olduğu için saklanması da oldukça kolaydır. Bu rulo kağıtlar olumsuz koşullardan etkilenmeyip olduğu dayanıklıdırlar. Pos rulo ile birlikte pos cihazları ve ya yazar kasalardan alınan çıktılar hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Pos rulonun kaliteli olması ile birlikte kullanılan cihazında ömrünü uzatmaktadır.

Pos Rulo Nerelerde Kullanılmaktadır?

Pos rulolar marketlerden ATM cihazlarına kadar günlük yaşantımızda birçok alanda karşımıza çıkmaktadır. ATM cihazlarından aldığınız makbuzlar pos rulo çeşidi olup oldukça dayanıklıdır. Pos rulolar ayrıca gıda, tekstil, perakende sektörü gibi birçok alanda da karşımıza çıkmaktadır. Bu kağıt çeşidinin malzemesi kaliteli ve parlak olduğu için birçok sektör de güvenle tercih edilmektedir.

Kullanılan cihazla birlikte pos ruloların kaliteli olması sebebi ile uzun yıllar kullanılabilmektedir. İade ve değişim fişlerinde, market alışveriş fişleri, ATM makbuzları, otobüs terminali, iddia bayileri olmak üzere birçok alanda pos ruloları kullanılmaktadır. Parlak ve kağıdının kaliteli olması sebebi ile üzerindeki yazılar kirlenmez ve ya silinmez. Bu sebeple ise de çoğu sektörde pos rulo kağıtları güvenle tercih edilmeye başlanmış durumdadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.