PE Opak Etiket

0 48

PE opak etiket türleri plastik bazlıdır. Yüzeyi ise parlak görünümdedir. Ribon baskı yapılmasına olanak tanır. Bu etiket türü de hem görüntüsüyle hem de dayanıklı yapısıyla öne çıkar. Çeşitli sektörlerde yaygın kullanım alanına sahiptir. Yapısı esnektir. Bu nedenle kullanımı sırasında yırtılma gibi problemlerle kolay kolay karşılaşılmaz.

PE opak etiket türü, kozmetik sektöründe, kimya işlerinde ya da otomotiv sektöründe kullanılabilir. Plastik bazlı olup, üzerindeki baskıyı oldukça iyi bir şekilde gösterir. Ancak yüzeyinin parlak olması özellikle yapay ışığın kullanıldığı iç mekanlarda bazen yansıma yapmasına sebep olabilir. Bu durum barkod okuyucunun etiketi algılayamamasına sebep olabileceği için, iç mekanlarda kullanılacak olan etiketlerde PE opak etiket gibi parlak yüzeyli etiketlerin kullanılması pek tavsiye edilmez.

PE Opak Etiket Özellikleri

PE opak etiket çeşitleri parlak yüzeyli ve esnek yapılı etiket türleridir. Baskıda ribbon baskı kullanılabilir. Parlak yüzeyiyle ürünün dikkat çekiciliğini artırır. Kolayca yırtılmayan, dayanıklı etiketlerdir. Plastik bazlıdır.

Etiketlerin özelliği bir tarafının yapıştırıcı madde ile kaplı olmasıdır. Bu yapışkanlı tarafı ile ürün paketine tutunur. Ancak buzdolabında ve derin dondurucuda saklanan ürünlerde özellikli etiketlerin kullanılması önemlidir. Diğer türlü soğuk hava ile karşılaşan etiketin yapışkanı kristalize olur ve üründen kolayca ayrılır. Bu etiketlerde istenmeyen bir özelliktir. Ürün bilgilerinin tamamı bu etiketler üzerinde tüketicinin bilgisine sunulabilir. Baskı kalitesi ile etiketin kalitesi birleşince ortaya dayanıklı bir ürün çıkar.

- Advertisement -

PE Opak Etiket Kullanım Alanı

PE opak etiket ürünleri, araç ve gereçleri belirtmek için etiketleme işleminden faydalanılır. Bu işlem hizmet sektöründe ya da ticari şirketlerde gerekli olabilecek bir işlemdir. Etiketler sayesinde araç ve gereçler belirlenir. Bu durumda kalıcılık çok önemlidir. Ürünler üzerindeki etiketlerin düşmesi, karışıklıklara sebep olabilir.

Etiketin yumuşak yapılı olması, pütürlü yüzeyler üzerinde rahatlıkla kullanılmasına olanak tanır. Bu nedenle avantajlı bir üründür. Mat türünde etiketin yüzeyi mat görünümde iken, opak türünde etiketin yüzeyi parlak görünümdedir. Ancak bu parlak türlerin ısıya karşı dayanıklılığı pek fazla değildir.

PE Opak Etiket Nasıl Kullanılır?

PE Opak etiket türleri kullanımı son derece kolay ve pratik olan ürünlerdir. Etiket, akış yönünde yırtılırken, tersi yönünde yırtılmayıp sadece esner. Yapı olarak dayanıklıdır ancak yüksek ısıdan etkilenir. Kozmetik ve otomotiv sektöründe kullanımı uygundur. Kimya ve gıda sektöründe de kullanılabilir. Bu etiket türü de diğerlerinde olduğu gibi direkt baskılı olarak ya da baskısız olarak alınabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.