Non Perm Kuşe Etiket

0 83

Non perm kuşe etiket kağıt bazlı olan etiket türleri arasındadır. Etiket yüzeyi pürüzsüz olup, özel bir yapışkan tabakası vardır. Bu etiket türü ısıya, neme ve diğer dış ortam faktörlerine fazlaca dayanıklı değildir. Ancak avantajı, yapıştırıldığı yerden kolayca çıkarılması ve geride bir iz bırakmamasıdır. Bu özelliği ile tercih edilen bir etiket türüdür.

Non perm kuşe etiket de diğer kağıt bazlı etiket türlerin aksine ribbon baskı tekniği uygulanabilir. Yani, termal transfer dediğimiz baskı yöntemi bu etiket türünde kullanılabilir. Çeşitli alanlarda kullanımı mevcuttur.

Non Perm Kuşe Etiket Nedir?

Non perm kuşe etiket türleri hem kağıt bazlı olması hem de ribbon baskı alınabilmesi gibi özellikleriyle ön plana çıkan etiket türleridir. Çeşitli sektörlerde kullanılır. Yapıştırıldığı yerden kolayca ayrılması ve yüzey üzerinde bir iz kalmasına sebep olmaması ise, önemli bir avantajdır. Etiketin yüzeyi ise pürüzsüzdür. Çeşitli ürünlerin etiketlendirmesinde kullanılabilir. Böylece ürünü satın alan kişiler, yüzeyinden etiketi kolayca çıkarabilir.

Non perm kuşe etiket türleri doğrudan baskılı olarak alınabileceği gibi baskısız olarak alınıp üzerine sonradan gerekli baskı yapılabilir. Her iki türde de temini mümkündür. Cam ve elektronik ürünlerde, mobilya sektöründe, kozmetik sektöründe kullanılabilir. Yapıştırıldığı ürüne herhangi bir zarar vermez. Sadece elle dahi kolayca çıkarılabilir.

- Advertisement -

Non Perm Kuşe Etiket Kullanım Alanı

Non perm kuşe etiket türleri yüzey üzerinden etiketin kolayca ayrılması istendiği alanlarda kullanılabilir. Tüketiciye sunulan çeşitli ürünler için uygun yapıdadır. Ürün satın alındıktan sonra veya fiyatında bir değişiklik olduktan sonra etiketi kolaylıkla çıkarılır.

Non perm kuşe etiket kağıt bazlıdır. Diğer kağıt bazlı etiket türleri ribbon baskı için uygun değildir. Bu nedenle diğer baskı tekniklerine yönelmek gerekir. Ancak non perm termal etikette böyle bir durum söz konusu değildir. Baskı sırasında ribbon tekniği de kolaylıkla uygulanabilen bir tekniktir.

Non Perm Kuşe Etiket Özellikleri

Bu etiket türleri dosyalama ve arşivleme amacıyla da kullanılabilir. Kağıt bazlı olması bu gibi alanlarda avantaj sağlar. Etiketin işi bittiğinde kolayca çıkarılır. Yapıştırıldığı yüzey üzerinde herhangi bir iz kalmasına sebep olmaz. Tekstilde, mobilye sanayiinde, PVC sistemlerinde, cam ürünlerde ve cam işleme sanayiinde kullanılabilir.

Bilişim sektörü de yine non perm kuşe etiketlerin kullanım alanı içinde yer alır. Bu etiket türlerini baskısı yapılmış şekilde alıp doğrudan kullanmaya başlamak mümkündür. Bunun yanında baskısız olarak da, boş etiket şeklinde temin edilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.