Kullanım Alanlarına Göre Etiketler Nelerdir?

0 433

Kullanım Alanlarına Göre Etiketler Nelerdir?

Kullanım alanlarına göre etkiler nelerdir? Etiket, günlük hayatın bir parçasıdır. Bu sebeple etiket çeşidi çok fazladır. Kullanım alanlarına göre sınıflandırılıyor olduğundan, hem tercih edilen malzeme hem de boyutu ona göre belirlenmektedir. Pratik bir kullanım sunuyor olduğundan etkilerin tercih edilmesi son derece avantajlı olacaktır.

Peki, hangi alanlarda etiket kullanılıyor? Gıda sektörü, sağlık sektörü, laboratuvar, çuvallar, ilaçlar, kavanozlardaki etiketler derken pek çok alanda kullanım söz konusudur. Tamamen uygun olan malzemeler ile seçilerek yapılır. Boyut açısından da özel boyutların da belirlenmesi sağlanıyor olduğundan avantajlı şekilde kullanımı olabilir.

Kavanoz Etiketi

Kavanozlarda çok daha rahat kullanılan, yapışma özelliği olan bir etiket türüdür. Özel boyutları olabilir. Malzeme kavanoz yapısına uygun olduğundan her alanda herhangi bir sorun olmadan kullanılabilir. Kullanım alanlarına göre etiketler nelerdir sorusunun yanıtları arasında.

Yerli Üretim Etiketi

Kullanım Alanlarına Göre Etiketler Nelerdir

Yerli üretim etiketi, yerli üretilen her üründe olabilir. Bunun için yerli üretim etiketi basılır ve kullanılacak olan alana göre seçilen malzemeler ile sizlere ulaştırılır. Tamamen kalıcı olacak, sorun yaşanmayacak şeklide yerli üretim etiketinin yapımı sağlanır.

Bilet Basımı – Baskılı  Bilet

Bilet yapımı için kullanılır. Baskılı olması talep edilmesi durumunda, her şehirde farklı tasarımlar ya da her markada farklı tasarımlar ile üretim yapılır.

Çuval Etiketleri

Çuvallarda kullanılan etiket modelidir. Bu etiketlerde direkt olarak hem görünümün kaliteli olmasına hem de sağlam olmasına dikkat edilir. Çok daha rahat bir şekilde çuvallarda kullanılması sağlanır.

Laboratuvar Etiketi

- Advertisement -

Laboratuvar alanında kullanılacak olan hem okunaklı hem de doğru boyutta olan etiketlerdir. Kullanım alanlarına göre etiketler nelerdir sorusunun yanıtı içinde mutlaka laboratuvar etiketi de olacaktır.

İlaç ve Sağlık Bakım Ürünleri Etiketleri

İlaç kullanımı ve sağlık bakım ürünleri için tercih edilir. Bunu göz önünde bulundurmanız halinde bu sektör için özel etiket basımı yapılmasını talep edebilirsiniz.

Bagaj Etiketi – Valiz Etiketi

Bagaj ve valizlerde kullanılır. Karışıklığı önlemek amacı ile oluşturulan etiketlerdir. Direkt olarak bu alanda sunulan modeller, boyutlar olacaktır.

Kuyumcu Etiketi

Kuyumculara özel etiketlerdir. Malzemeye uygun şekilde üretilmiştir. Kullanımı pratiktir. Ayrıca istenen bilgilere yer verilmesi sağlanacaktır.

Madeni Yağ Etiketi

Madeni yağlarda kullanılan etiketlerdir. Seçilen etiketin boyutu özel olarak ayarlanabilir. Ayrıca tasarım konusunda da özgür olunacaktır. Madeni yağ etiketi olduğundan zarar görmeyecek bir malzemeden yapılması önemlidir.

Akü Etiketi

Akü için belirlenen etiketin de zarar görmeyecek bir etiket olması gerekiyor. Seçilen malzeme konusunda sizlere yardımcı olunur. Zarar görmeyecek olan ve uygun boyutta olan bir etiket seçimi ile etiketleme işleminin yapılması sağlanır.

Difriz Etiketi – Derin Dondurucu Etiketi

Soğukluğa uygun olan bir etiket malzemesi seçilir. Kullanım alanlarına göre etiketler nelerdir yanıtı içinde mutlaka bu etiket türünün de olması gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.