Baskılı Etiket Detayları ve Özellikleri

0 1.041

Baskılı Etiket

Etiketler okul yıllarımızdan beri hayatımızın her alanında kullandığımız malzemelerden biridir. Okul, iş, market, alışveriş gibi alanlarda etiketler kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte farklı etiket çeşitleri de ortaya çıkmıştır. Bunlardan en önemlisi olan baskılı etiket çeşitleri son yıllarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Etiketlerin değişiklik göstermesi gibi baskılarda değişiklik göstermektedir. Piyasada kullanılan birbirinden farklı baskı çeşitleri bulunmaktadır. En çok kullanılan baskı modelleri ise şu şekildedir; tipo, opset, flekso, rotogravür, serigrafi gibi modellerdir. Bu baskı modellerinin çeşitleri teknolojinin gelişmesi ile doğru orantılı bir şekilde değişmektedir.

Baskı Çeşitleri ve Özellikleri

Baskı Çeşitleri ve Özellikleri

Baskı çeşitleri, baskının kullanılacağı alana göre değişiklik ve çeşitlilik göstermektedir.

Tipo Baskı

Bu baskı çeşidi uzun ve zahmetli bir türdür. Günümüzde kullanımı yaygın değildir. Kabarık baskı tekniğine verilen addır. Bu baskı türü, yükseltilmiş yazılar mürekkeplenerek kağıda geçirilmesi ile elde edilmektedir.

Ofset Baskı

- Advertisement -

Bu baskı türü ile günümüzde kitap, gazete, dergi, fatura gibi birçok ürünlerin basımında kullanılmaktadır. Bu baskı türü ile yapılacak olan baskı alanının düz olması gerekmektedir.

Flekso Baskı

Bu baskı türü ile daha çok ambalaj baskıları yapılmaktadır. Her alanda rahatlıkla baskı yapılabilmektedir. Flekso baskı alanında kullanılan mürekkep özeldir.

Rotogravür Baskı

Rotogravür baskının hızı oldukça yüksektir. Bu baskıda bobin kağıdı kullanılmaktadır. Bu baskı türünün maliyeti oldukça yüksektir.

Serigrafi Baskı

Bu baskı türü düşük maliyetlidir. Baskı hızı yüksektir. Serigrafi baskının boya alternatifi oldukça geniştir.

Etiketlerin kullanımı oldukça geniş alanlara sahiptir. Kırtasiye malzemelerinden ilaç malzemelerine kadar çeşitlilik göstermektedir. Kullanım alanlarının çeşitliliği gibi etiket çeşitleri de oldukça geniştir. Baskılı etiketlerde bu çeşitlerden biridir. Baskılı etiketler her işleve ve modele uygun olarak bulunmaktadır. Etiketler iş hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir. İş hayatında işlerin kusursuz ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için etiketlerin barkod okuyucu cihazlar ile birlikte kullanımı oldukça önemlidir.

Baskılı etiket fiyatları da modellere ve kullanım alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Her fiyata ve kullanım alanlarına göre baskılı etiket fiyatları da değişmektedir. Bütçenize ve kullanım alanınızın uygunluğuna göre piyasada baskılı etiket bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.