Barkod Etiket Ölçüleri Nelerdir?

0 514

Barkod Etiket Ölçüleri

İş hayatında sıklıkla kullanılan barkod etiketlerin ölçüleri hem kullanılan ürün için hem de barkod etiket yazıcılar için oldukça önemlidir. Kaliteli bir etiket elde etmek istiyorsanız barkod yazıcı cihazınızın modeli ve kullanılacak ürün sektörüne göre barkod etiket ölçülerine dikkat etmeniz gerekir.

Barkod etiket ölçüleri, barkod etiketlerin çeşitleri ve barkod yazıcı modellerine göre farklılık göstermektedir. Barkod etiket ölçüleri hem silindir hem de rulo olarak değişir. Barkod etiket ölçülerini neler etkilemektedir ve nasıl karar vermeliyiz bu tarz soruları sizler için yanıtlayacağız.

Barkod Etiket Ölçüleri Nasıl Belirlenmeli

Barkod etiket ölçüleri kullanılan barkod yazıcı dir?cihazı için oldukça önemlidir. Kaliteli bir barkod etiketine sahip olmak istiyorsanız barkod yazıcı cihazınız için en uygun olanını tercih etmelisiniz. Bu sebeple öncelikli olarak cihazınızın özelliklerini iyi öğrenmelisiniz. Barkod yazıcı cihanız da rulo etiket veya silindir etiket kullanılıp kullanılmadığını bilmek size avantaj sağlayacaktır.

Etiket ölçülerinin belirlenmesi için dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise; etiketlerin kullanım alanlarıdır. Barkod etiketler ilaç sektöründen tekstil sektörüne kadar birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Bundan dolayı hangi sektörde hangi etiket ölçüsü kullanılmalı gibi önemli unsurlara dikkat etmeniz oldukça faydalı olacaktır.

- Advertisement -

Barkod etiket ölçüleri, etiketin eni ve boyuna göre belirlenmektedir. Etiket eni x etiket boyu olarak tanımlanmaktadır. Yani 10 mm x 20 mm ölçüsünde olan bir barkod etiketin eni 10 mm, etiketin boyu ise 20 mm olarak hesaplanmaktadır. İş hayatınızda elde etmek istediğiniz barkod etiketlerin ölçüsüne karar vererek barkod etiket ölçülerine göre satın alma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Barkod Etiket Ölçüleri ve Fiyatları

Barkod Etiket Ölçüleri

Barkod etiket ölçüleri, yazıcı cihazlara ve modellere göre değişiklik göstermektedir. Bundan dolayı barkod etiket ölçüsü değiştikçe fiyatından da değişiklikler meydana gelir. 10 mm x 20 mm ölçüsündeki bir barkod etiket fiyatı uygun fiyatlıyken 60 x 60 mm ölçüsünde ki bir barkod etiketi diğerlerine göre daha yüksek fiyatlı olabilir.

Uygun fiyatlara bir barkod etiket elde etmek istiyorsanız mutlaka barkod etiket ölçülerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Barkod etiketin eni ve boyunun ölçüsü değiştikçe fiyatlarında da az da olsa bir değişiklik görülür.

Barkod etiket almadan önce mutlaka ölçüsüne ve barkod yazıcı cihazınızın modeline dikkat etmeniz gerekir. Çünkü bazı barkod etiket ölçüleri her barkod yazıcı cihaz ile kullanılamamaktadır. Bu sebeple barkod etiket ölçülerinde barkod etiketin eni ve boyuna mutlaka dikkat etmeniz önerilmektedir.

İş hayatınızı kolaylaştıran barkod yazıcı cihazlarınızda en uygun barkod etiket ölçülerini belirleyerek piyasadaki en kaliteli barkod etiketlere sahip olabilirsiniz. Böylelikle rakiplerinizin her zaman bir adım önünde olarak piyasada öncü konumda olabilirsiniz. Barkod etiket ölçülerine dikkat etmek etiketlerin kullanım alanlarında daha dayanaklı ve kaliteli olarak kullanılabilmeleri için de oldukça önemlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.