Barkod Etiket Detayları ve Özellikleri

0 1.016

Barkod Etiket

Teknolojin gelişmesi ile birlikte ürün çeşitliliğinde artış bulunmaktadır. Aynı şekilde teknolojik gelişmelerle birlikte ortaya çıkan barkod etiket ile ürünleri sınıflandırabilmekte ve ayırabilmekteyiz.

Aldığınız ürünlerin paketlerinde mutlaka barkodunu görmüşsünüzdür. Barkod etiketler ise ürünlere yapıştırılan bu özel barkodlar için üretilen etiketlere verilen isimdir. Bir ürün aldığınızda bu barkod kodu cihaza okutularak ürünün fiyatını öğreniyorsunuz. Genel olarak barkodlar iş hayatında, marketler, alışveriş merkezi gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Barkod Etiketleri Nerelerde Kullanılmaktadır?

Barkod etiketler genel olarak ilaç sektöründe, kozmetik, gıda, tekstil ürünlerinde, imalat sektöründe olmak üzere oldukça geniş alanlarda kullanılmaktadır. Barkod etiketler sayesinde bir ürünün stok durumu, ne kadar sattığı, maliyetinin ne kadar olduğu bilinmektedir. Özellikle marketler, alışveriş merkezleri ve iş hayatında kullanılan barkod etiketlerin kullanım alanı geniştir.

Satın aldığınız hemen hemen her üründe barkod etiket bulunmaktadır. Masa, kola, bilgisayar, etek, kitap gibi birçok üründe barkod etiket bulunur. Bu ürünlerinde barkod kodu okutularak saniyeler içerisinde ürünün maliyetini öğrenebilir ve ya stok durumu kontrol edilebilmektedir.

- Advertisement -

Barkod etiketlerin çeşitliliği kullanım alanlarına göre de değişmektedir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte üretilen plastik barkod etiketler sağlamlığından dolayı en çok tercih edilen modellerden biri haline gelmiştir. Plastik barkod etiketlerin kullanım alanları da diğerleri gibi oldukça geniştir. Olumsuz hava koşullarından ve ya dış etmenlerden etkilenmediği için plastik barkod etiketler sıkça tercih edilmektedir.

Barkod Etiket Fiyatları

Barkod Etiket Fiyatları

Barkod etiketlerin kullanım alanları değişiklik göstermektedir. Buna göre ise barkod etiket çeşitleri de değişiklik göstermektedir. Bu değişiklikler ile birlikte barkod etiket fiyatları da etkilenmektedir. Hangi alanlarda barkod etiket kullanıldığı ve hangi çeşit kullanıldığı gibi önemli etmenler fiyatları etkilemektedir.

İlaç sektöründe kullanılan barkod etiket ile gıda sektöründe kullanılan barkod etiket çeşidi aynı olmamaktadır. Bu sebeple barkod etiketleri hangi alanlarda kullanmak istediğinize göre karar vermelisiniz.

Barkod etiketleri ürün bilgileri için oldukça önemlidir. Barkod okuyucu cihazları ile birlikte kullanıldığında kağıt üzerindeki işleri kolaylaştırarak zamandan tasarruf da sağlamaktadır. Barkod etiketleri sayesinde ürünlerin bilgilerini hatasız bir şekilde gerekli ortamlara aktarabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.